Dedykowane moduły i integracje PrestaShop

Wśród różnych sposobów kastomizacji oprogramowania Prestashop oferuje możliwość tworzenia dedykowanych modułów. Moduły te mogą być zainstalowane z poziomu panelu administracyjnego.

Istnieją różne korzyści związane z tworzeniem własnych modułów do Prestashop. Czasem korzystne jest zaenkapsulowanie zmian w jeden moduł, aby ułatwić ew. migrację/aktualizację sklepu do nowej wersji czy zmianę skórki. W innym przypadku szereg zmian byłoby rozrzucone pomiędzy skórkę, override, czy modyfikacje jądra. Kolejnym przykładem uzasadnienia jest parametryzowanie wprowadzonych zmian do sklepu i udostępnienie możliwości zmiany parametrów konfiguracyjnych z poziomu panelu modułu dostępnego z poziomu panelu administracyjnego sklepu itp. Następnym przykładem może być okresowe uruchamianie funkcjonalności z poziomu panelu administracyjnego Prestashop jak np. masowa modyfikacja title i meta-description produktów wg ustawionych opcji. Niektóre kastomizacje najłatwiej zrealizować za pomocą modułów dodatkowych jak np. moduły ingerujące w kartę produktu, kartę kategorii itp. umożliwiające zmianę wewnętrznego linkowania.

Prestashop wspiera tworzenie dedykowanych modułów oferując różne mechanizmy, takie jak umożliwienie dostępu do bazy danych, wsparcie zapytań do bazy danych, tworzenie tzw. hook’ów (hook) pozwalających na ingerencję na sposób wyświetlania karty produktu, kategorii produktu, strony głównej itp., dostęp do obiektu kontekstu użytkownika sklepu z najbardziej potrzebnymi informacjami np. języka albo koszyka i jego zawartości, możliwość podłączenia własnego pliku javascript czy css, możliwość tworzenia samodzielnych stron sklepu z własnym url zarówno na froncie sklepu jak i w części administracyjnej, budowę formularzy parametrów konfiguracyjnych, generator budujący przeglądarkę rekordów bazodanowych i inne.

Oferujemy realizację dedykowanych modułów Prestashop.

Posiadamy doświadczenie w realizacji różnych typów modułów, w szczególności integracji z systemami magazynowania i sprzedaży, modułów integrujących Prestashop z obcymi katalogami produktów czy modułów rekomendacji powiązanych produków wg swobodnego algorytmu dopasowania. Jesteśmy w stanie zrealizować moduły wg innych wymagań Klienta.

W razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu: biuro@royaltec.pl.