Migracja serwisu z cms opartego o Zend do WordPress

Bytomasz

Migracja serwisu z cms opartego o Zend do WordPress

Z naszymi Partnerami wykonaliśmy migrację serwisu internetowego opartego o autorski cms zrealizowany za pomocą frameworku Zend do systemu WordPress.

W czasie wdrożenia ten autorski CMS stanowił duży jakościowy skok i posiadał w tym okresie niekwestionowaną przewagę do istniejących rozwiązań jak Joomla, Drupal czy WordPress w kontekście wymagań Klienta, która z biegiem czasu i gwałtownym wzrostem popularności WordPress w ciągu kilku lat została zniwelowana.

W zakresie migracji było przeniesienie ustrukturyzowanej skategoryzowanej treści m.in. kategorii produktów, produktów, opcji produktów, aktualności i stron firmowych, towarzyszących galerii zdjęć itp.

Do realizacji serwisu użyto jedną z gotowych skórek WordPress dostosowaną do projektu graficznego Partnera. Partner wprowadził nowy system identyfikacji firmowej. Wzbogacony layout podstron został zrealizowany z użyciem nowego edytora WordPress. Zgodnie z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przyjazności dla wyszukiwarek, w szczególności wersji mobilnej (mobile friendly) optymalizacji podlegała wersja mobilna skórki serwisu. System przyjaznych linków oraz optymalizacji title/meta-description został odtworzony za pomocą funkcjonalności dostępnych w WordPress oraz wtyczki YoastSEO bez utraty dostępności zaindeksowanych zasobów.

Wśród rozwiązań zrealizowanych za pomocą wtyczek WordPress były formularze m.in. formularz wyceny z użyciem wtyczki Caldera, po uprzednim porównaniu funkcjonalności oferowanych przez różne inne wtyczki jak np. WPForms, Ninja Forms, Formidable Forms Contact Form 7 w kontekście jak najlepszego dopasowania do wymagań odtwarzanego serwisu internetowego.

Po opublikowaniu serwisu w nowym systemie ruch organiczny z wyszukiwarki Google wzrósł ok. 35% w skali miesiąca.

W razie zainteresowania podobną migracją zapraszamy do kontaktu: biuro@royaltec.pl

About the author

tomasz editor