Faktura czy paragon w PrestaShop

Bytomasz

Faktura czy paragon w PrestaShop

Funkcjonalność Prestashop uwzględnia obsługę zakupów przez konsumentów jak i klientów firmowych. Wymagana jest stosowna konfiguracja oprogramowania sklepu. Jednakże podstawowa instalacja wraz z dodatkowymi modułami darmowymi nie pozwala klientowi w procesie finalizacji zamówienia na decyzję, czy chce otrzymać fakturę czy paragon.

Dla naszego Klienta stworzyliśmy rozwiązanie wprowadzające wybór opcji faktura / paragon na stronie finalizacji zamówienia jako przełącznik typu radiobutton.

Zaimplementowana funkcjonalność pozwala by po wybraniu paragonu użytkownik nie musiał wypełniać pól „Firma” i „NIP” – taki był cel wyznaczony przez Klienta – zbyteczne w tej sytuacji pola zmniejszają intuicyjność i ergonomię interfejsu sklepu i wydłużają czas procesu finalizacji zamówienia. Tego typu niedogodności statystycznie wpływają na zwiększenie ilości porzuconych koszyków.

Jako że pola „Firma” i „NIP” są konieczne do wysłania formularza, po wybraniu opcji „Paragonu” są one ukrywane i wypełniane neutralną wartością. Pozwala to na spełnienie warunków walidacji przy wysyłaniu formularza. W przypadku przełączenia przełącznikiem z powrotem na „Faktura” pola „Firma” i „NIP” pojawiają się.

Informacja o wyborze Klienta może być dodatkowo zapisywana do bazy danych i sterować innymi zmienionymi wg życzeń Klienta funkcjami sklepu.

W razie zainteresowania podobną funkcjonalnością zapraszamy do kontaktu: biuro@royaltec.pl

About the author

tomasz editor