Co to jest automatyka domowa?

Bytomek

Co to jest automatyka domowa?

Automatyka domowa jest instalowana w celu poprawienia komfortu i wygody domowników.  Może również ostrzegać o zdarzeniach, o których warto wiedzieć od razu, takich jak wycieki wody, nadmierna obecność CO lub wtargnięcie do domu. Cały system oparty jest o centralę oraz czujniki i elementy wykonawcze, którymi możemy sterować przy pomocy telefonu z systemem Android.

WYGODA

Dzięki naszym urządzeniom jesteś w stanie kontrolować wiele urządzeń zarówno siedząc wygodnie na kanapie jak i wracając do domu z pracy. Wyobraź sobie sobie letni, gorący dzień i nagrzane mieszkanie. Od teraz możesz podczas powrotu do domu zdecydować o włączeniu klimatyzacji, albo ustalić stałą temperaturę w domu na odpowiednim poziomie. Ustawienie sceny ustalającej odpowiednie warunki w zależności od pory dnia ma również aspekt ekonomiczny – nie musimy grzać mocno mieszkania podczas naszej nieobecności.

BEZPIECZEŃSTWO

Automatyka pozwala także na utworzenie domowego centrum zabezpieczeń. Od  kamery bezpieczeństwa przez czujniki dymu do czujnika wody, który ostrzega o możliwym kosztownym wycieku. A o wszystkim zostaniesz natychmiast powiadomiony mailowo lub bezpośrednio na specjalnej aplikacji na swoim smartfonie. W przypadku wykrycia natychmiast rozświetlić cały dom oraz powiadomić o tym odpowiednie służby. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

OSZCZĘDNOŚCI ENERGII

Automatyka domowa pozwala na oszczędności energii. Możesz zauważyć, które urządzenia lub pomieszczenia są najbardziej energochłonne oraz zoptymalizować zużycie ciepła np. poprzez wykrywanie otwartych okien.

PROSTA OBSŁUGA

Określ swoje osobiste preferencje i działania, a następnie usiądź wygodnie i ciesz się najnowszą technologią automatyki domowej. Chociaż taka technologia jest dość złożona, pozostaje całkowicie elastyczna i przyjazna dla użytkownika. Produkty wysokiej technologii dla domu są zabawne w użyciu i dzielić się nimi z innymi. Inteligentny dom zrobi ogromne wrażenie na gościach. Jedna aplikacja może kontrolować niemal wszystko, co chcesz w swoim domu.

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnego produktu, skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej – chętnie pomogą Ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

About the author

tomek administrator